„Pupa“ – pirmoji serijos „Smagioji edukacija“ knyga. Tai  interaktyvi garsiai skaitoma  lietuvių liaudies pasaka, kurioje dėmesį patraukia  išraiškingos ir žaismingos dailininko Andriaus Zakšausko iliustracijos.

Pasakėlės tekstas parašytas lengvai skaitomu šriftu, didžiosiomis raidėmis, todėl puikiai tinka ikimokyklinio amžiaus vaikams. Taip pat knygelė gali būti labai naudinga ir lietuvių vaikams, gyvenantiems svetur, kitakalbių aplinkoje ar daugiakalbėse šeimose. Jiems „Pupa“ padės ne tik mokytis skaityti ir kalbėti lietuviškai, bet ir neužmiršti lietuvių kalbos, jos skambesio, tarties, stiprins tautinius jausmus ir sąsajas su gimtine.

Su „Pupa“ mokytis skaityti labai paprasta ir smagu! Inovatyvi garsinė knygelės versija yra itin patraukli ir patogi: skaitytojas girdėdamas taisyklingai tariamus žodžius pagal besikeičiančią jų spalvą gali lengvai sekti tekstą. Klausantis įrašo ir sekant tekstą, geriau suvokiama, kokius garsus žymi atskiros raidės, kaip tariami ir kirčiuojami žodžiai, derinamos jų galūnės, vartojama vienaskaita, daugiskaita, konstruojami sakiniai.

Čia skaitantysis nėra tik pasyvus stebėtojas ir klausytojas. Palietus pirštu, kai kurie paveikslėliai išsiskiria švytinčiu kontūru, o liečiamo paveikslėlio pavadinimas yra užrašomas ir garsiai perskaitomas. Šie „iškalbingi paveikslėliai“ ne tik skatina norą skaityti, bet ir plėtoja etnografinės mažojo skaitytojo žinias, prisideda prie lietuvių kalbos gyvybingumo išsaugojimo, nes ši funkcija dažnai taikoma žodžiams, žymintiems retai šiandieninėje aplinkoje sutinkamus daiktus (pvz., duonkubilis, klumpės).

Interaktyvią, garsiai skaitomą knygelę „Pupą“ papildo elektroninės žaidyklės su lavinančiomis, išmoktą medžiagą įtvirtinančiomis žaismingomis užduotimis.

„Pupa" sukurta epub3 formatu, kurį atveria modernios e-knygų skaitymo programos. MacOS ir IOS (Ipad, Iphone) skaityti geriausia įdiegtoje iBooks programoje. Windows ir Android aplinkose geriausia naudoti Adobe Digital Edition programą. 

Programavo UAB Egila.

Knygelę nemokamai atsisiųsti galite iš čia: